ثبت نام

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

استراتژی های بازاریابی قسمت ۲

tabliqyar-1729

۷ استراتژی بازاریابی محبوب برای کسب و کارهای کوچک

قبل از اینکه کسب ‌و کار شما شروع به بازاریابی یک محصول کند، به ایجاد شخصیت خریدار برای افرادی که می ‌خواهید با مواد تبلیغاتی تان با آنها تماس بگیرید کمک می ‌کند، زمانی که مشتری ایده ‌آل خود را دارید، تکنیک‌ های زیادی برای انتخاب از آن خواهید داشت، اغلب این روش‌های با هزینه پایین گاهی به نام بازاریابی چریکی نام برده می شوند و ممکن است از آن ‌ها در مراحل مختلف چرخه تجاری تان استفاده کنید، یا می ‌توانید آن‌ها را بلافاصله از زمان شروع بیزینس استفاده کنید.

زمانی که یک کسب ‌و کار ایجاد می‌ کنید، اولین چیزی که می ‌خواهید ایمن باشد، یک مشتری پایه است، با یک چاپگر مناسب، یک تلفن و یک دستگاه متصل به اینترنت، شما می ‌توانید یک کمپین تبلیغاتی نسبتا گسترده را بدون نیاز به پرداخت پول کنار هم قرار دهید.

در اینجا ۷ روش بازاریابی عمومی برای کسب و کارهای کوچک ارائه شده است:

  1. آگهی روی یک کاغذ کوچک

این روش بمب‌گذاری ارزان در تبلیغات است، منطقه‌ای را پیدا ‌کنید که دوست دارید در آن کار کنید و آگهی ‌ها را میان صندوق ‌های پستی در دسترس پخش کنید یا اینکه این تراکت ها را مستقیما به دست مشتریان بالقوه بدهید، آگهی شما باید کوتاه و با توجه به خدمات شما و ارائه اطلاعات تماس باشد، پیشنهاد یک ارزیابی رایگان، کوپن یا تخفیف هیچ وقت ضرری ندارد بلکه باعث فراخوانی به عمل می شود و مشتریان را جذب می کند تا خدمات شما را امتحان کنند.

  1. پوستر

اکثر سوپرمارکت‌ ها، فضاهای عمومی و مراکز خرید، فضای  رایگانی برای اعلامیه و تبلیغات ارائه می ‌دهند، این یک روش ضربه یا خطا است، اما شما باید سعی کنید پوستر خود را به طور منطقی جذاب بسازید و زبانه ‌های قابل هدایت مشتری داشته باشید که مشتریان بتوانند برای تخفیف در محل شما حاضر شوند، هر بخش را با یک رنگ متفاوت بسازید تا بتوانید ایده ‌ای را خلق کنید که  مشتریان بیشتری برای شما تولید کند، اگر منطقه ‌ای وجود داشته باشد که بخش اعظم مشتریان شما را تولید کند، شما می‌ توانید کمپین خود را در آنجا هدف قرار دهید (آگهی‌ ها، تبلیغات در رسانه ‌های محلی برای آن مناطق، تماس سرد و غیره)

استراتژی های بازاریابی قسمت 2

۳.  ارزیابی ارزش

این یکی از قوی ‌ترین نقاط فروش برای هر محصول یا سرویس است، در سطح، افزودن ارزش بسیار شبیه به کوپن ‌ها و ارزیابی رایگان است، اما هدف آن‌ ها افزایش رضایت مشتری و افزایش فاصله بین شما و رقبا است.

افزودن ارزش مشترک شامل تضمین، تخفیف برای تکرار خرید مشتریان، کارت ‌های امتیازی و پاداش ‌های ارجاع است، اغلب فاکتور تصمیم‌ گیری برای انتخاب بین یکی از دو فروشگاه مشابه این است که آیا او کارت امتیازی دارد یا مرجوعی کالا در آن سیاست گذاری شده است، شما مجبور نیستید به قول دهید که ارزش افزوده را اضافه می کنید – اغلب شما باید چیزی را بیان کنید که مشتری درباره محصول یا سرویس شما اطلاعی نداشته باشد، زمانی که مواد تبلیغاتی خود را درست می ‌کنید، موارد اضافه ‌شده باید برجسته شود.

۴. شبکه ‌های اجتماعی در استراتژی های بازاریابی

امروزه شبکه‌های اجتماعی برای یک کسب ‌و کار بسیار ارزشمند هستند، کاربران این رسانه بسیار زیاد است و روز به روز بر تعداد آن افزوده می شود، مشتریان شما توقع دارند تا شما را در این رسانه بیابند در غیر این صورت باعث دلسردی آنها خواهید شد، دسترسی به این شبکه ها برای مردم راحت تر است بنابراین فعالیت شما در این رسانه باعث افزایش مشتری خواهد شد.

استراتژی های بازاریابی قسمت 2

وبسایت خود را نیز در اکانت شبکه های اجتماعی قرار دهید اغلب مردم به آن سر می زنند تا از محصولات کامل سایت دیدن کنند که این باعث افزایش ترافیک و هدایت به سمت پرداخت سبد خرید می گردد، مزیت اصلی این شبکه ها این است که ارتباط مشتری با شما راحت تر انجام می شود، شما می توانید از طریق دیدگاه ها با نظرات مشتریان درباره خودتان و هم چنین برندهای رقیبتان با خبر شوید.

 به عنوان نکته پایانی بر روی شبکه‌ های ارجاعی، به یاد داشته باشید که رقیب تان همیشه دشمن شما نیست، گاهی می توانید به عنوان ابزار یادگیری از آن ها استفاده کنید استراتژی های آنها را بیابید و سعی کنید روش های مثبت و تاثیر گذار را دریافت کرده و به نحوی دیگر به کار گیرید، برای معرفی محصولات جدید یا خدمات مشتری را بیش از حد منتظر نگذارید، مشتری نمی تواند به مدت طولانی صبر کند و این می‌ تواند برای شهرت شما بد باشد.

۵. پی‌ گیری در استراتژی های بازاریابی

تبلیغات می ‌تواند به شما کمک شغلی کند، اما کاری که بعد از یک شغل انجام می ‌دهید می ‌تواند ابزار بازاریابی بسیار قوی تری باشد، پرسشنامه پی‌ گیری یکی از بهترین منابع بازخورد برای این است که تبلیغ شما چگونه پیش می‌ رود.

  • چرا مشتری کسب‌ و کار شما را انتخاب کرد؟
  • او از کجا با کسب و کار شما آشنا شده است؟
  • کدام یک از شرکت ‌های دیگر را در نظر گرفته بود؟
  • مشتری از چه مواردی در تجارت شما راضی است؟

همچنین، اگر کار شما شامل خدمات به مشتری محلی است، مطمئن شوید که آگهی را به صندوق‌ های پستی نزدیک وارد کنید، همان طور که افراد مورد نیاز و علایق مشابه تمایل دارند در همان منطقه زندگی خود خدمات را دریافت کنند.

۶. تماس‌های سرد

تماس سرد چیست؟ تماس تلفنی بازاریابان با شماره هایی که در دسترس آنها قرار داده اند و در واقع بازار هدف آن کسب و کار است و یا مراجعه حضوری بازاریاب به افراد در بازار هدف به این صورت که دیدار یا تماس با افراد کاملا غیر منتظره است.

تماس مستقیم، چه به صورت تلفنی یا مراجعه به درب خانه باشد، نجات دهنده برای بسیاری از تجارت‌ های کوچک است، تماس سرد به شما این امکان را می ‌دهد که کسب ‌و کار خود را به فروش برسانید، اگر مردم نمی توانند شما را ببینند، کسب و کار شما از طریق فردی که با آن ‌ها حرف می ‌زند به آن ها معرفی می شود، پس آن‌ ها چیزی را از شما می ‌خرند، بازاریابان برای تماس سرد استراتژی های خود را دارند، آنها در مذاکره قوی هستند و زمانی که با ناراحتی و تندخویی مشتری مواجه می شوند ناامید نمی گردند زیرا از هر ده تماس، ۵ تماس می تواند به فروش منج شود و این یعنی موفقیت در کار بازاریابی.

استراتژی های بازاریابی قسمت 2

۷. استراتژی های بازاریابی در اینترنت

این نادرست است که وانمود کنیم اینترنت یک کلیت منسجم برای بازاریابی است؛ مانند یک سالن عمومی، شما می‌ توانید یک پوستر به روی دیوار یا نصب بیلبورد در بخشی از بزرگراه قرار دهید، با این حال، صحبت درباره اهمیت اینترنت در بازاریابی دشوار است، روش‌ های پیشین بازاریابی در ۵۰ سال گذشته تغییر نکرده اند، اما اینترنت در همان زمان به دنیا آمده و به سرعت رشد کرده‌ است.

تقریبا قابل‌تصور نیست که یک شرکت (حتی یک کافه محلی) دست‌کم یک وب سایت با جزییات حیاتی مانند مکان و ساعت داشته باشد، نداشتن یک سایت به معنای نداشتن یک نقطه دسترسی برای تعداد رو به رشدی است که برای تصمیم گیری در خرید از گوگل کمک می گیرند،

به این یک حضور وب سایت‌ های ارتباط جمعی (فیس بوک، اینستاگرام یا اکانت توییتر را نیز اضافه کنید که بر سئو نیز تاثیر گذار است؛ با این حال، تکنولوژی نشر به نقطه ‌ای تبدیل شده ‌است که در آن وردپرس تنها یک نمونه از یک سیستم مدیریت محتوای آزاد است که می ‌تواند تمامی این نیازها را برآورده کند.

استراتژی های بازاریابی قسمت 2

نتیجه گیری استراتژی های بازاریابی :

به احتمال زیاد، متوجه خواهید شد که نرخ تبدیل در بازاریابی بسیار پایین است، حتی موفق‌ ترین اقدامات تبلیغاتی، هدایت و فروش به مشتریان را حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد را هدایت می‌ کند، این کار به تخریب هر گونه توهم درباره موفقیت فوری کمک می ‌کند، اما همچنین فرصتی برای بهبود است.

آیا می ‌خواهید یک شرکت محصول شما را بخرد؟ یک فهرست ارائه دهید که نشان دهد چگونه به آن ‌ها در این معامله سود خواهد رسید، آیا می ‌خواهید کسی از خدمات شما استفاده کند؟ به آن ‌ها یک تخمین بزنید یا نمونه ‌ای از کاری که برای آن‌ ها انجام خواهید داد را به آن ‌ها بدهید. با اعتماد به نفس، خلاق و هوشمند باشید و مردم در نهایت واکنش مثبت نشان می ‌دهند.

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی
تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *