ثبت نام

آموزش ۱۷ راهکار سئو داخلی سایت برای افزایش ترافیک!

سئو داخلی سایت

سئو داخلی سایت

سئو داخلی سایت

هنگامی که صحبت از تکنیک های سئو داخلی می شود احتمالا بیشتر اشخاص به یاد متا تگ ها و کلمات کلیدی می افتند. در صورتی که به دنبال آموزش تکنیکهای عملی و کاربردی در سئو داخلی می باشید، پس کاملا به جای درستی آمده اید . در ادامه فهرستی از تکنیک های سئو داخلی را برای شما فراهم کرده ایم تا با استفاده از آن ها ترافیک سایت خود را افزایش دهید و صد البته که اعتبار وبسایت شما نیز بالاتر برود.

سئو داخلی سایت
سئو داخلی سایت

از یو آر ال های مناسب استفاده کنید

گوگل بارها اشاره کرده است که ۳ تا ۵ کلمه ابتدایی یو آر ال بیشترین وزن را در رتبه بندی دارند. به همین خاطر  یو آر ال های سایت را کوتاه و خوانا کنید. همیشه کلمه ی کلیدی را هم در یو آر ال ها به کار ببرید.

به عبارت دیگر منظورمان این است :

  • از ایجاد یو آر ال های زشت و بی ربط بپرهیزید. مثل : Com/P=123
  • از یو آر ال های بلند پرهیز کنید. مثل : Tabliqyar.Com/8/6/16/Cat=SEO/On-Page-Seo-Is-So-Amazing-Omg-Its-The-Best

عنوان صفحه را حتما با واژه ی کلیدی اصلی شروع کنید.

عنوان صفحه، مهم ترین و اصلی ترین المان سئو داخلی سایت است. در حالت کلی هر اندازه که کلمه کلیدی به شروع عنوان صفحه نزدیک تر باشد، شانس این که آن صفحه رتبه بهتری از گوگل دریافت  کند، بیشتر خواهد بود .

کلمات پرکاربرد را به عنوان صفحه اضافه کنید

کلمات پر کاربردی مثل “سال جاری (۱۳۹۸)”، “بهترین”، “راهنما” و “بررسی” می تواند به رتبه صفحه شما در عبارات کلیدی بلندتر کمک شایان توجهی کند .به عنوان مثال اگر درباره ی سئو داخلی می خواهید عنوانی اماده کنید ، این نمونه ی خوبی است :

بهترین و مهم ترین فاکتورهای سئو داخلی!

عنوان پست های خود را با تگ H1 بنویسید

تگ H1، مهم ترین و اصلی ترین هدینگ هر صفحه است و خیلی از سیستم های مدیریت محتوا هم به شکل اتوماتیک این تگ را به کد صفحه اضافه می نمایند . کدهای سایت را بررسی کنید و از اعمال این مسئله ی خیلی مهم اطمینان حاصل نمایید .

سئو داخلی سایت
سئو داخلی سایت

از فایل های مدیا (عکس و ویدئو) استفاده کنید.

تنها محتوای هر صفحه ای به متون محدود نمی شود . عکس ها و ویدئوها می توانند به کاهش بانس ریت سایت کمک شایان توجهی کنند. بانس ریت و میزان زمانی که کاربر در صفحه شما باقی می ماند، از فاکتورهای رتبه بندی گوگل به حساب می آید .

عناوین زیر مجموعه های سایت را در تگ H2 قرار دهید

دست کم برای یک بار هم شده، کلمه کلیدی صفحه را در تگ H2 هم قرار دهید.

کلمه کلیدی را در ۱۰۰ کلمه ابتدایی متن حتما به کار ببرید

عبارت کلیدی صفحه را در ۱۰۰ الی ۱۵۰ کلمات ابتدایی متن خود به کاربرده تا به کاربر القا نمایید  که بر روی صفحه درستی کلیک کرده است و به سایت های بی ربط هدایت نشده ! در غیر این صورت مخاطب فکر می کند که اشتباه آمده و این گونه زمان حضورش در صفحه پایین می آید.

از طراحی واکنشگرا استفاده نمایید

گوگل در سال ۲۱۰۵ شروع به پنالتی کردن سایت هایی نمود که از نمایش موبایلی مناسبی برخوردار نبودند (به اصطلاح موبایل فرندلی نیستند ) . قطعا این واکنش در آینده ی خیلی نزدیک، شدیدتر هم خواهد شد. ما به شما برای طراحی صحیح سایت، نوع واکنشگرا را توصیه می کنیم.

از لینک های خارجی استفاده کنید

این یکی از تکنیک های سئو کلاه سفید جهت گرفتن ترافیک بیشتر می باشد. منظور از لینک های خارجی، لینک هاییست که به دیگر سایت ها داده می شوند. با این کار به گوگل کمک خواهید کرد که محتوای صفحه ی شما را به شکل بهتری درک کند. علاوه بر این،  با چنین کاری به گوگل می فهمانید که سایت شما منبعی از اطلاعات است.

از لینک های داخلی استفاده نمایید

لینک های داخلی (Internal Links) در سئو خیلی اثرگذرند و تلاش کنید از دو یا پنج لینک داخلی در هر صفحه استفاده نمایید .

سرعت سایت را بهبود دهید

گوگل به صراحت مشخص کرده که سرعت بارگذاری سایت یکی از معیارهای رتبه بندی صفحات می باشد . شما می توانید با استفاده از CDN، فشرده سازی تصاویر و تغییر هاست خود سرعت سایت را به طرز چشم گیری بهبود دهید. سرعت سایت خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل نمایید که سرعت بارگذاری آن بیشتر از ۳ ثانیه نیست . تحقیقات نشان داده که ۷۵ درصد کاربران بیشتر از ۴ ثانیه منتظر بارگذاری صفحه نخواهند ماند . یکی از بهترین ابزارهایی که به وسیله ی آن می توانید سرعت سایت خود را تست  کنید ، GTMetrix می باشد .

از کلمات کلیدی مشابه در متن صفحه استفاده کنید

کلمات کلیدی مترادف یا LSI به گوگل کمک خواهد کرد تا محتوای صفحه را به شکل دقیق تر و بهتری درک کنند. به همین دلیل کلمات مشابه و مترادف با کلمه کلیدی اصلی را به شکل مداوم در متن  خود به کار ببرید.

سئو داخلی سایت
سئو داخلی سایت

بهینه سازی تصاویر را فراموش نکنید

دست کم نام یک فایل از تصاویر صفحه را با کلمه کلیدی پر نمایید و کلمات کلیدی را در متن جایگزین صفحه هم به کار ببرید.

از دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شبکه های اجتماعی ممکن است به شکل مستقیم در رتبه سایت تاثیری نداشته باشد، ولی قطعاً در افزایش ترافیک ورودی به سایت ما تاثیر گذار خواهند بود .

مطالب بلند منتشر کنید

تست های مختلفی که در این راستا زده شده ، نشان داده است که مطالب بلندتر  از احتمال بیشتری در گرفتن رتبه ی بهتر برخوردارند.

تایم حضور کاربران در صفحه را افزایش دهید

در صورتی که کاربری بعد از ورود به سایت شما از طریق نتایج گوگل، بلافاصله  دکمه Back را فشار دهد ، گوگل صفحه شما را بی کیفیت ارزیابی خواهد کرد . تایم باقی ماندن کاربران در وبسایت شما دلیلی بر با کیفیت بودن محتوا از دیدگاه گوگل می باشد . با نوشتن مطالب دقیق و طولانی تر کاربران را در سایت نگه دارید و اصطلاحا Dwell Time را بیشتر کنید .

کاربران را تشویق به کامنت گذاری کنید

به شکل تجربی دیده شده که سایت هایی که کامنت های بیشتری در پست های خود دارند، غالب مواقع رتبه ی بهتری از گوگل دریافت می کنند. گوگل هم این مسئله را به شکل غیر مستقیم تایید کرده و اعلام کرده است: سایت هایی که کاربران فعال تری دارند، رتبه بالاتری کسب می کنند.

در نهایت امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد

تبلیغ یار راهنمای شما در تبلیغات و بازاریابی

دیدگاه ها

  • […] سئو یک پروسه ی مهم و اصولی است و فقط اشخاصی که این پروسه را به شکل صحیح و درست طی می کنند،  قادر می باشند که به نتیجه ی مورد نظر خود دست پیدا کنند. در این مقاله تصمیم داریم که  ، بعضی از ویژگی ها و خصوصیات یک سئو کار بد را عنوان کنیم . در ادامه شما می توانید با اشتباهاتی که یک سئو کار بد مرتکب می شود آشنا شده و از تکرار کردن آن ها خودداری کنید . منظورمان از سئوی بد در حقیقت  همان سئو کلاه سیاه است که انجام آن باعث بروز خسارات جبران ناپذیری  به سایت می گردد. […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *